V minulosti neprávem opomíjené a těžce zkoušené Krušné hory si konečně získávají své zasloužené místo mezi ostatními horskými masivy. Svým návštěvníkům totiž mají rozhodně co nabídnout a oproti dalším českým a moravským obrům mají jednu velkou výhodu - potkáte tu nesrovnatelně méně turistů.

           Už dávno neplatí, že by krušnohorské lesy byly více znečištěné a poničené než v ostatních oblastech. Právě naopak. Zdejší příroda vás okouzlí neuvěřitelně živými barvami, které se neustále mění spolu s ročním obdobím. Dlouhé roky osidlování navíc zanechaly v místní krajině své nesmazatelné stopy, které se můžou stát lákavými cíli vašich výletů.

                O magické kráse Krušných hor se ale nejlépe přesvědčíte sami, pokud se v těchto končinách rozhodnete strávit alespoň pár dní.

          Oblasti Krušných hor a Podkrušnohoří mají nezaměnitelný ráz. Hory a strmá údolí, lidé a mystika, kultura a historie, které daly této zemi přízvisko – země hor a pramenů. Jsou to nekonečné možnosti cyklistiky, pěší turistiky, areály pro zimní sporty a poslední dobou stále oblíbenější adrenalinové sporty a horolezectví v rozlehlých horských oblastech. To vše a navíc zajímavá města v podhůří anebo lázeňských střediskách s dlouhou historií a tradicí. Zdejší pobyty zpříjemňují malebné hrady a zámky, bohatý výběr přírodních nádrží a zajímavé technické a průmyslové památky připomínající dávné tradice těžby železných rud. Raritou jsou vinice vysazené na rekultivovaných výsypkách zdejších uhelných revírů, nebo jediné kamencové jezero na světě, které díky kamenci neobsahuje žádné živé organismy a je celoročně bezpečné pro koupání.